AKTUALNOŚCI

Wiesław Królikowski „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”

czwartek, 7 listopada 2013

Wywiad rzeka z Tadeuszem Nalepą legendą polskiego rocka i bluesa liderem zespołu Breakout. Absolutnie wszystko o dzieciństwie karierze fascynacjach koncertach nagraniach ukochanych gitarach. Absolutnie cała prawda o zakulisowych konfliktach skandalach rozstaniach przełomach nałogach. Absolutnie cała dyskografia - omówiona jak najbardziej obiektywnie i... jak najbardziej subiektywnie. Absolutnie nigdy niepublikowane zdjęcia. Absolutnie pierwszy raz upublicznione rysunki. Absolutnie szczere wspomnienia najbliższych i współpracowników. Wszystko. Absolutnie.

Nowe rozszerzone wydanie kultowej książki o Tadeuszu Nalepie znanego dziennikarza muzycznego Wiesława Królikowskiego. Barwna opowieść o fascynującym człowieku i artyście który odszedł w 2007 roku ale którego twórczość nadal jest z nami. Należy do klasyki rodzimego rocka i bluesa. Mnóstwo zdjęć wspomnienia rodziny i współpracowników anegdoty. Kalendarium dotyczące życia i działalności estradowej bohatera książki.

Tadeusz Nalepa - Breakout absolutnie - książka Wiesława Królikowskiego

Nie ćwiczył na instrumencie. Mógł sobie na to pozwolić. Tylko brał gitarę i po prostu sobie grał.
Piotr Nalepa

Najbardziej ceniłem w Tadeuszu to że umiał być blisko człowieka. Nawet stawał w mojej obronie gdy ktoś mnie krytykował. W muzyce kierował się głównie tym swoim intuicyjnym podejściem: że to ma tak być - on to wie. I przekonywał do tego producentów...
Józef Skrzek

Był bardzo uparty niekiedy despotyczny. Konsekwentny. Dumny. Bardzo dużo miał racji w tym comówił. Nie tylko na temat muzyki. Także na temat ówczesnej władzy. Lubiłem go słuchać bo był to bardzo mądry człowiek. Rozmawialiśmy też o gitarach o sprzęcie. Sprzęt był dla niego nie tylko wartością materialną. Gitary były dla niego czymś więcej niż tylko instrumentami.
Jerzy Styczyński - Dżem

Wiedziałem że jego największym marzeniem było występować z synem. I chyba po jednym z pierwszych koncertów który zagrali razem zadzwonił do mnie żeby powiedzieć: 'Gram z synem jest wspaniale'.
Włodzimierz Nahorny

Tadeusz Nalepa - Breakout absolutnie - książka Wiesława Królikowskiego

Wiesław Królikowski
'Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie'
336 stron
ISBN 978-83-268-1289-7
cena 4499 zł
Wydawca: Agora SA
Premiera: 8 listopada 2013 r.

Książka 'Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie' dostępna jest w sieci Empik salonach prasowych na kulturalnysklep.pl oraz - w wersji cyfrowej - na publio.pl.

/dat/aktualnosci/000000/000000094/images/7450367842f67b0.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ