AKTUALNOŚCI

KALIBER 44 POWRACA!

poniedziałek, 30 września 2013

Kaliber 44 to zespół który poprzez swój indywidualny styl do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie.

Kaliber 44

Ich debiutancki album 'Księga tajemnicza. Prolog' do dziś jedyny prawdziwie udany przykład polskiego psycho-rapu sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc z K44 gwiazdę. Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą prostolinijnością genialnymi tekstami i energią. Album 'W 63 minuty dookoła świata' ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe w tym wydany na singlu 'Film'. Ostatni album Kalibra '3:44' ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie tak samo jak podczas występu na Off Festiwalu. Ale dopiero zaproszenie na Opener Festival 2013 dało impuls do reaktywacji na stałe w składzie AbradAb Joka i DJ FEEL-X. Co warte podkreślenia zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo muzykę grupy co znacznie uatrakcyjniło koncerty.

Po koncercie grupy na Festiwalu Opener z pełnym zespołem muzycznym który wywołał ogromne zamieszanie po 15 latach od wydania płyty 'W 63 minuty dookoła świata' wróciła ona na listę najlepiej sprzedających się płyt w Polsce publikowaną przez ZPAV co nie zdarzyło się jeszcze żadnemu artyście w naszym kraju.

Zespół wystąpił 31 sierpnia w Żywcu na finalnym koncercie tegorocznej trasy 'Męskie Granie' oraz 13 września w Katowicach w ramach Dni Miasta a 25 września w Warszawie w klubie Stodoła i 26 września w Krakowie w klubie Lizard King.

Wspólnie z firmą S.P. Records zespół pracuje nad wydaniem pierwszych trzech płyt zespołu na płytach winylowych które stopniowo będą się ukazywały od jesieni. Więcej szczegółów na ten temat już niebawem - na razie zespół intensywnie pracuje nad ciekawą oprawą graficzną tych wydawnictw.

Klaiber 44 logo
/dat/aktualnosci/000000/000000088/images/ffdd885028f4b49.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ