AKTUALNOŚCI

Prawda bez legendy. Książka Marty Sztokfisz Chwile

piątek, 27 września 2013

'Samouk z muzyką i poezją we krwi nadwrażliwy dwudziestolatek ze statecznej mieszczańskiej rodziny którego piosenki miały uwodzicielski czar...' Kim był ów elegancki dobrze wychowany mężczyzna sprawiający wśród PRL-owskiej bohemy wrażenie kogoś z innego świata? Jaką drogę przeszedł nieśmiały nastolatek z Zamościa któremu w drodze na szczyty popularności towarzyszyła utrzymywana w tajemnicy choroba?

Piosenki Grechuty wzruszały i dawały nadzieję dodawały barw szarej rzeczywistości. Jego twórczość zachwyca do dziś odbiorców w różnym wieku. Dla wielu lider zespołu Anawa stał się legendą.

Biografia autorstwa Marty Sztokfisz to książka zrodzona z międzypokoleniowej fascynacji wnikliwy portret wyjątkowego artysty a także barwny obraz epoki która ukształtowała Marka Grechutę i ludzi którzy wpłynęli na jego los.

Wiele osób o różnych gustach i poglądach odkryło w jego piosenkach świat swoich wartości. A ja ciekawa jak to jest kiedy człowiek się zakocha polubiłam go bo jak nikt inny potrafił szare dni zmienić w kolorowy fresk. I jak nikt inny śpiewał o sprawach ważnych i pięknych równie pięknym językiem. [...] Kiedy go słuchałam czułam się szczęśliwsza. Miał niezwykły dar wywoływania wzruszeń.
(fragment)

Z recenzji poprzednich książek:
Barwna opowieść o nietuzinkowym człowieku.
Edyta Staniec merlin.pl

Chwile których nie znamy

Marta Sztokfisz - pisarka i dziennikarka stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego autorka cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych pracowała również jako wydawca telewizyjny. Przeprowadziła kilkaset rozmów z ludźmi świata kultury show-biznesu i mediów publikowała w 'Sztandarze Młodych' 'itd' 'Polityce' 'Sukcesie' 'Kulisach'. Autorka siedmiu książek między innymi Ceny sławy (2000) Na huśtawce (2005) bestsellerowej Księżniczki deptaku. Opowieści o Edycie Klein (2007) oraz biografii Jerzy Hoffman. Gorące serce (2011). Ciekawi ją życie i twórczość ludzi wybitnych.

Autor: Marta Sztokfisz
Tytuł:
Premiera: 25 września 2013 r.

/dat/aktualnosci/000000/000000087/images/03c4b0e498b46ed.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ