AKTUALNOŚCI

3 kolejne płyty z piosenkami Anny German już w sprzedaży!

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Nakładem wydawnictwa Polskie Nagrania ukazały się właśnie 3 płyty CD z piosenkami Anny German. Tym razem znalazły się na nich utwory z longplayów 'Człowieczy los' 'Wiatr mieszka w dzikich topolach' i 'Arie z opery Tetyda na wyspie Skyros Domenica Scarlattiego'

Anna German - Człowieczy los

W roku 1970 Anna German po wypadku samochodowym sprzed trzech lat powróciła na estradę. Powstała wówczas też jej trzecia płyta długogrająca zrealizowana w studiu Polskich Nagrań. Płyta rozpoczyna się piosenką 'Człowieczy los' do tekstu Aliny Nowak z muzyką Anny German. Płyta to niezwykła bo w całości jest dziełem obu tych autorek.

Anna German - Wiatr mieszka w dzikich topolach

Na czwartym longplayu Polskich Nagrań 'Wiatr mieszka w dzikich topolach' Anna German śpiewa jedenaście piosenek. Do czterech z nich sama napisała muzykę potwierdzając talent i w tej dziedzinie. Trudno by wskazać w tym znakomitym zestawie piosenką zdecydowanie się wyróżniającą ponad wszystkie może byłaby nią piosenka 'Cztery karty' z muzyką Anny German do tekstu Jerzego Ficowskiego z nurtu cygańskiego do którego w pewnym momencie sięgnęła piosenkarka.

Anna German - Arie z opery Tetyda

W 1971 roku Anna German nagrała dla Polskich Nagrań jeszcze jeden longplay - 'Arie z opery Tetyda na wyspie Skyros Domenica Scarlattiego'. Sięgnięcie przez Annę German do repertuaru opery barokowej okazało się pomysłem ciekawym i zapewne nawiązującym w jakiś sposób do spektakli jakie miały miejsce w rzymskiej rezydencji naszej królowej.

/dat/aktualnosci/000000/000000084/images/79181cd55d56aee.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ