AKTUALNOŚCI

I Ogólnopolski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku (21 i 22 czerwca)

czwartek, 13 czerwca 2013

Już 21 czerwca rusza I Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona - legendy polskiego bigbitu i rocka przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Impreza to możliwość dla młodych artystów na zaprezentowanie się szerszej publiczności. O Grand Prix festiwalu walczyć będą wokaliści z całego kraju i z zagranicy. Laureaci zaprezentują się w trakcie koncertu galowego przed gwiazdami wieczoru.

Pułtusk jest miastem które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż. Krzysztof Klenczon to kompozytor wokalista i gitarzysta uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Nazywany 'polskim Johnem Lennonem' w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i był autorem kilkudziesięciu przebojów w tym hitów Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Chicago.
... 'Nie przejdziemy do historii dumni jak w piosenkach. Nie będziemy stali w glorii z gitarami w rękach...' - jednak nie skończyła się muzyka Krzysztofa dalej żyje w pamięci fanów dalej grana jest przez wielu wykonawców. Wciąż świeża wciąż aktualna wciąż rockowa.

Organizatorem festiwalu jest: Miasto Pułtusk i Stowarzyszenie 'Wspólnota Polska'.
Patronat honorowy objęła Alicja Klenczon
Partnerem festiwalu są: Stowarzyszenie 'Christopher' im. K. Klenczona Stowarzyszenie Polski Rock and Roll oraz Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

 I Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
/dat/aktualnosci/000000/000000081/images/d23d011710f41bd.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ