AKTUALNOŚCI

Anna German w Kino Polska Muzyka

piątek, 7 czerwca 2013

Śpiewała w siedmiu językach z równą łatwością wygrywając festiwale w Opolu San Remo Bratysławie Cannes Wiesbaden czy Ostendzie. Mimo że z wykształcenia była geologiem to muzyka okazała się jej życiową drogą. W czerwcu stacja Kino Polska Muzyka zaprasza na spotkanie z Anną German.

Mówi się o niej że była zjawiskiem artystycznym którego nie da się naśladować. Niezwykły był już sam jej głos: silny sopran liryczno-koloraturowy o wyjątkowo rozległej skali. Brzmiał kryształowo przezroczyście i lekko. W czerwcu na antenie stacji Kino Polska Muzyka usłyszymy go w archiwalnych nagraniach z różnych okresów kariery artystki.

W niedzielę 9 czerwca o godzinie 17:00 w paśmie 'Rzeczy znalezione' obejrzymy dokument 'Anna German. Portret' z 1975 roku. Oryginalne wykonania piosenkarki uzupełniają tu jej osobiste wypowiedzi: o wyborze drogi muzycznej pasji śpiewania sukcesach i rozczarowaniach.

Drugi z filmów prezentowanych w paśmie to audycja 'Śpiewa Anna German' (2009) przypominająca piosenki takie jak 'Człowieczy los' 'Sunny Boy' 'Cztery karty' 'Ballada o niebie i ziemi' czy 'Daj mi tęczę na niedzielę'.

Na kolejny wieczór z artystką Kino Polska Muzyka zaprasza widzów już we wtorek 11 czerwca o 22:00. Zobaczymy wtedy audycję Ryszarda Wolańskiego 'Wspomnienie o Annie German' (1993) w której wykorzystano archiwalne materiały TVP WFDiF i Czołówki oraz zdjęcia i inne pamiątki ze zbiorów Zbigniewa Rabińskiego przyjaciela i biografa piosenkarki. Tego samego wieczora stacja pokaże film dokumentalny z 1970 roku 'Wyspy szczęśliwe: śpiewa Anna German'.

Czerwcowe spotkania z Anną German zakończy we wtorek 25 czerwca pasmo 'Rzeczy znalezione' z filmami: 'Śpiewa Anna German' i 'Anna German. Portret'. Początek programu o 22:00.

Kino Polska Muzyka to jedyny kanał telewizyjny na świecie poświęcony prezentacji polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz kultowych teledysków znajdziemy tu m.in. niezapomniane koncerty relacje z festiwali filmy dokumentalne i gorące muzyczne premiery. Stację można oglądać w sieciach kablowych UPC Vectra Inea Toya i Multimedia Polska a także w telewizji internetowej ipla. Kino Polska Muzyka angażuje się w najciekawsze krajowe wydarzenia muzyczne. Jest m.in. patronem płyty '40 piosenek Anny German' wydanej przez Polskie Nagrania.

Obejrzyj zwiastun programu

Więcej:
Agnieszka Łapińska - Kino Polska Muzyka
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolskamuzyka.pl

/dat/aktualnosci/000000/000000079/images/202f0eb4457c14b.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ