AKTUALNOŚCI

Koncert - Andrzej Sikorowski & Pod Budą

czwartek, 21 lutego 2013

Koncert Andrzej Sikorowski & Pod Budą w Teatrze Roma 25.02.2013 godz. 19:00

Grupa Pod Budą powstała w 1977 roku. Jej pierwszy skład utworzyli: Andrzej Sikorowski (voc g mand; lider) Anna Treter (voc) Chariklia Motsiou (voc) Jan Hnatowicz (g) Andrzej Żurek (bg) i Krzysztof Gawlik (viol). Natomiast obecny skład Zespołu to: Anna Treter - śpiew instrumenty klawiszowe Andrzej Sikorowski - śpiew gitara akustyczna Marek Tomczyk - gitary akustyczne i elektryczne Andrzej Żurek - gitara basowa chórki.

Zespół Pod Budą

Grupa wywodzi się z kabaretu o tej samej nazwie który powstał przy Akademii Rolniczej w Krakowie (m. in. Bohdan Smoleń) i funkcjonował tam do połowy lat 70. Przez kilka lat działała pod agendą krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Krakowie.

Koncertowała w kraju i za granicą m. in. niemal w całej Europie a także w Kanadzie i USA. Zagrała na największych polskich festiwalach m. in. kilkakrotnie na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (wyróżnienie w 1979) i na festiwalu piosenki w Sopocie (1989). Na jej oryginalny i łatwo rozpoznawalny repertuar składają się autorskie kompozycje Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty) i Jana Hnatowicza (muzyka). Nagrała m. in. 4 analogowe single 4 płyty analogowe a także kasety i 13 płyt kompaktowych w tym 4 reedycje. Jej piosenki znalazły się na kilkudziesięciu składankach z innymi wykonawcami. Dokonała wielu nagrań dla archiwum Polskiego Radia w Krakowie.

Zespół Pod Budą - Koncert Plakat
/dat/aktualnosci/000000/000000071/images/16fd36d1dd16084.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ