AKTUALNOŚCI

Women's Voices 9 czerwca w warszawskim Koneserze

środa, 5 czerwca 2019

Prawdziwa plejada kobiecych gwiazd rodzimej sceny muzycznej wystąpi na kolejnej edycji trasy.Koncert otwarcia odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca w warszawskim Koneserze, w budynku Butelkownia. 


 

Kobiety zajmują dziś coraz większe i ważniejsze miejsce na scenie muzycznej. Ich głos jest coraz bardziej słyszalny w różnych obszarach funkcjonowania sceny muzycznej. Oto jeden z najlepszych dowodów na to, że tak się dzieje: ogólnopolska trasa koncertowa, w której na pierwszym planie są właśnie kobiety.

Po raz kolejny dyrektorką artystyczną tego przedsięwzięcia będzie Paulina Przybysz. Trasa ma wymiar ideologiczny i wyraża się w haśle przewodnim tegorocznej trasy: „Kobiety ratują planetę”.
Artystka chce zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata: ekologiczne, społeczne, polityczne i ekonomiczne. Uznała, że najlepszą drogą będzie zaprezentowanie działań podejmowanych w tych dziedzinach przez bardzo aktywne kobiety. Do udziału w trasie zaprosiła kilka z nich, które na żywo, czy za pomocą nagranych wcześniej materiałów wideo, będą prezentować swoją działalność i zachęcać do aktywności na różnych polach.

Paulina tak opisuje przygotowaną przez nią część artystyczną:

Tegoroczne Women's Voices wraca do prostych ideałów, piosenek które wychowywały każdą z nas. Piosenek, które dawały siłę i wiatr w skrzydła, kiedy potrzebowałyśmy wsparcia i siły innych kobiet. Raz bardzo dziewczęcych, ufnych i niewinnych a czasem super asertywnych i wojowniczych. Każda z nas szuka środka między rozwojem, ambicją a czystą pierwotną kobiecością mocno ukorzenioną w czarnoziemach naszej jeszcze zielonej planety. Odważnie oddajemy Wam naszą wrażliwość na scenie zjednoczone ze słowami niestrudzonych aktywistek uczących nas uważności, prawdziwej akceptacji różnorodności - od tej biologicznej, przez rasową, kulturową, aż po tą duchową.

PROGRAM WYDARZENIA:

16.30 - wejście publiczności
17.30 - MATANGI/MAYA/M.I.A.

19.00 - stand up Kasi Kołeczek - 2 część monodramu - Co modna Pani wiedzieć powinna - premiera na koncercie!
20.00 - koncert Women's Voices: Kobiety ratują planet w składzie: Brodka, Edyta Bartosiewicz, Mela Koteluk, Julia Pietrucha, Paulina Przybysz;

Bilety można kupić w aplikacji Going., na stronie ebilet.pl i stacjonarnie w salonach sieci empik

Organizatorem koncertów są Wysokie Obcasy. Kino Polska Mjuzyka objęło wydarzenie patronatem medialnym.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ