AKTUALNOŚCI

Pierwszy solowy album Michała Kowalonka

piątek, 17 maja 2019

31 maja pojawi się długo oczekiwany, pierwszy solowy album Michała Kowalonka lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz - pt. „O miłości w czasach powstania”. Telewizja Kino Polska Muzyka objęła płytę swoim patronatem. 

Materiał ten to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Tak sam Michał opowiada o albumie: „Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z  czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi,  czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek z którymi mocno się utożsamiam.  Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam,  że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i -  jak mawiał Paderewski „…Zjednoczmy serca na tej ziemi".

Tracklista:

  1. Matki - gościnnie: Maciej Fortuna
  2. Grudniowa etiuda
  3. List od syna
  4. To nie koniec - wokal: Bogna Jurewicz 
  5. Czemu mi serce tak bije
  6. A gdyby tak nie było - wykonanie: Snowman, gościnnie:  Wojtek Grabek 
  7. Przez chmury i rzeki
  8. Ulubiona piosenka - wokal: Dagmara Gregorowicz
  9. Opowieść
  10. Impresja  na motywach Paderewskiego - Daniel Grupa 
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ