AKTUALNOŚCI

Kino Polska Muzyka zaprasza na koncert

wtorek, 17 kwietnia 2012
Podziel się na Facebooku

VOO VOO LECH JANERKA

20 kwietnia godzina 19:00 Klub Stodoła (Warszawa)

VooVoo i Lech Janerka

Voo Voo istnieje nieprzerwanie już ćwierć wieku. To jedna z najbardziej pracowitych marek w historii polskiej muzyki - wydali przeszło 20 studyjnych albumów. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów dziś już klasycznych ale nade wszystko osobisty świat Voo Voo Na koncertach możemy spodziewać się nieprzewidywalnych wykonań zarówno z 'żelaznego kanonu Voo Voo' (m.in.: 'Jak gdyby nigdy nic' 'Flota Zjednoczonych Sił' 'Otwórz mi' 'Bo Bóg dokopie') czy z ostatniego zdecydowanie rockowego albumu 'Wszyscy muzycy to wojownicy' jak i utwory instrumentalne.

Voo Voo na rockowo. Naprawdę rockowo. To w końcu zespół który z gitarowego grania wyrósł i bez względu na to jak akurat odjeżdżał w inne - choćby jazzowe czy etniczne klimaty dookoła właśnie takiego grania krążył. (.) Tutaj mamy powrót do rasowych klasycznych schematów. Pobrzmiewa Hendrix Led Zeppelin czasem nawet coś z zadziornego białego brytyjskiego rhythm and bluesa w stylu lat 60. Gazeta Wyborcza Robert Sankowski

Skład zespołu:
Wojciech Waglewski - gitara wokal
Mateusz Pospieszalski - saksofony wokal
Michał Bryndal - perkusja
Karim Martusewicz - gitara basowa

Lech Janerka
Pochodzący z Wrocławia muzyk od początku miał opinię niepokornego oryginalnego i niezwykle szczerego artysty rockowego. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 70. wraz z zespołem Klaus Mitffoch jako kompozytor basista autor tekstów a zarazem wokalista o charakterystycznym niepokojącym tembrze głosu. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana 'Klaus Mitffoch' do dziś zgodnie uznawana jest przez wielu za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Z tej płyty pochodzi m.in. utwór 'Jezu jak się cieszę'. W 1984 r. Janerka rozpoczął działalność pod własnym nazwiskiem nagrywając kolejne wielkie przeboje takie jak Konstytucje Ta zabawa nie jest dla dziewczynek z pierwszej solowej płyty 'Historia podwodna' czy 'Ramydada' i słynny 'Rower' pochodzące z obsypanego nagrodami albumu 'Plagiaty' z 2004 roku.

Skład zespołu:
Lech Janerka - gitara basowa wokal
Bożena Janerka - wiolonczela
Damian Pielka - gitara wokal
Michał Mioduszewski - perkusja

Koncert VooVoo i Lech Janerka

/dat/aktualnosci/000000/000000046/images/78b197bd8719aa2.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ