AKTUALNOŚCI

Nowy album „Nic mnie nie rusza” już w sprzedaży

środa, 28 marca 2012

Nowy studyjny album Elektrycznych Gitar - poleca Kino Polska Muzyka.

Płyta zawiera całkowicie premierowy materiał z wyjątkiem utworu 'Granica' będący interpretacją utworu tradycyjnego. Album promuje singiel 'Nic mnie nie rusza'.

Parafrazując tytuł albumu Elektrycznych Gitar nie ruszają żadne współczesny trendy. Konsekwentnie podążają własną ścieżką. Mimo to nowa płyta będzie inna niż wszystkie dotychczasowe.
Utwory na niej się znajdujące będą utrzymane w zróżnicowanej stylistyce. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno fan który śledzi losy Zespołu od jego powstania jak i osoba dopiero podejmująca twórczość Elektrycznych Gitar.
Co więcej w autorski proces tworzenia płyty bardziej zaangażował się cały Zespół oprócz Kuby Sienkiewicza który do tej pory był głównym kompozytorem i autorem tekstów piosenek.

Elektryczne Gitary to jeden z najlepiej rozpoznawalnych Zespołów polskiej sceny muzycznej. Istnieje nieprzerwanie od 1989 roku. Od tego czasu sprzedał ponad 15 miliona płyt.
Słynny 'elektryczny kot' to logo Zespołu który zaprojektował plastyk Jarek Koziara.
Charakterystycznymi elementami twórczości Elektrycznych Gitar są łączenie piosenki autorskiej z muzyką rockową a także zdystansowane ironicznie komentowanie otaczającej nas rzeczywistości.
Posłuchaj!

/dat/aktualnosci/000000/000000043/images/a88ce1329bb4c79.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ