AKTUALNOŚCI

Urodziny Wojciecha Młynarskiego w Kino Polska Muzyka

piątek, 23 marca 2012

'Róbmy swoje!' - zachęcał nas przed laty. Sam trzyma się tej dewizy już 71 lat. 26 marca Kino Polska Muzyka świętuje urodziny Wojciecha Młynarskiego.

Wieczór z jednym z najwybitniejszych polskich tekściarzy zacznie się na antenie stacji już o 20:00 od 'Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej'. Tuż po nim przypomnimy sobie koncert 'Nastroje. Nas Troje' z 15. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu ''77. Jego bohaterowie to trójka autorów bez której już wtedy nie można sobie było wyobrazić polskiej muzyki rozrywkowej: Wojciech Młynarski Agnieszka Osiecka i Jonasz Kofta. Publiczność zgromadzona w opolskim amfiteatrze tamtego wieczora usłyszała między innymi piosenki 'Jesteśmy na wczasach' 'W co się bawić' 'Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę' 'Prześliczna wiolonczelistka' i 'W Polskę idziemy'. Wśród wykonawców znaleźli się Halina Frąckowiak Andrzej Rosiewicz Marek Grechuta i Skaldowie.

Na zakończenie o godzinie 21:00 Kino Polska Muzyka pokaże program 'Jego piosenki'. 13-minutowy materiał został nagrany w 1967 roku w mieszkaniu artysty który zgodził się odsłonić kulisy swojego warsztatu. Jak doszło do powstania 'Niedzieli na Głównym' do kogo poeta skierował dramatyczne 'Och ty w życiu' i czemu zawdzięczmy nieśmiertelny song 'Jesteśmy na wczasach'? O tym wszystkim już 26 marca w urodzinowym spotkaniu z Wojciechem Młynarskim - tylko w Kino Polska Muzyka!

/dat/aktualnosci/000000/000000042/images/db80151455d8581.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ