AKTUALNOŚCI

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25.

środa, 11 stycznia 2017

15 stycznia po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

W niedzielę (15 stycznia 2017 roku) 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń. O godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się "Światełko do nieba" - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji. W tym roku wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie ogólnej opieki medycznej seniorom. W finał WOŚP zaangażowanych jest 120 tysięcy wolontariuszy. Zebrane fundusze przeliczać będzie ponad 1600 sztabów na całym świecie.

Nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są koncerty. Co ważne wszystkie zespoły, które wystąpią w kilkudziesięciu miastach nie pobierają za to wynagrodzenia. Na największym koncercie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie wystąpią m.in. Enej, Urszula, Kamil Bednarek, Big Cyc, happysad, Organek, Łąki Łan. O 20:00 w całym kraju wysłane zostanie tradycyjne „światełko do nieba”.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, który odbędzie się 15 stycznia w Warszawie i wielu innych miastach. Pieniądze uzyskanie dzięki dystrybucji pakietów startowych zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy.

97 proc. Polaków chociaż raz wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co 7. Polak skorzystał ze sprzętu zakupionego, dzięki zbiórkom Orkiestry. Podczas 25 lat zebrano 720 000 000 zł.

Orkiestrę można wesprzeć wrzucając datki do oznakowanych puszek, które będą w trakcie finalu nosili wolontariusze. Wolontariusze idą z duchem czasu! Kilkuset z nich, w 70 miastach, zostanie wyposażonych w zbliżeniowe terminale płatnicze. Zostaną one udostępnione dzięki współpracy Fundacji WOŚP z Bankiem Pekao S.A. i Mastercard. Tak, to znaczy, że można płacić kartą! Jest także wiele możliwości przekazania wsparcia online. Oto one:

- przelew internetowy przez PayU na kwotę 10, 50, 100 zł lub inną zadeklarowaną przez ciebie,
- wysyłka sms-a na numer 75 565 o treści „Aplikacja.Serce”, w terminie 1-18.01.2017, za opłatą: 6,15 zł z VAT,

- SMS dla użytkowników sieci Play do wysłania przez cały rok, za darmo, na numer 8070 o treści „TAK”.

- Aukcje na stronie aukcje.wosp.org.pl, na której można wylicytować cenne przedmioty. Można będzie tu licytować m.in płyty z autografami polskich artystów przekazane przez Kino Polska Muzyka

- Na stronie wspieram.to/wosp wpłacając kwoty 10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000, 2500, 5000 zł. Przy okazji, nazwisko darczyńcy pojawia się na stronie www. 

- Darowiznę można przekazać także za pośrednictwem mediów społecznościowych, a dokładnie w aplikacji WOŚP na Facebooku

- Pomagać można na stronie wosp.org.pl w formie płatności cyklicznych PayU 

- W internecie wolontariuszem może być każdy, zakładając na stronie siepomaga.pl/25final swoją zbiórkę dla WOŚP.

- Na specjalnie dedykowanej stronie Pomagam.Interia.pl, można wpłacać dowolną kwotę na konto Fundacji WOŚP. 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych. Więcej o Fundacji WOŚP: www.wosp.org.pl.

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ