AKTUALNOŚCI

IRA w Stodole - 14 kwietnia

wtorek, 5 kwietnia 2016

Zespół IRA 14 kwietnia zagra koncert w warszawskim klubie Stodoła. Dla widzów Kino Polska Muzyka mamy wejściówki na to wydarzenie.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień. Kolejna płyta „Londyn „08;15” ukazała sie w 2007 roku. Premiera nowej płyty - krążka „9” odbyła się 30 października 2009. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album. Rok 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za Najlepszy występ.

16 kwietnia 2013 roku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich single Taki sam, Szczęśliwa oraz Uciekaj. Drugi natomiast jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu, ponieważ pojawiły się na nim po raz pierwszy utwory w wersjach anglojęzycznych (utwory Mój Bóg, Taki sam i Styks) oraz największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach. 
 
Ostatnie  wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył 1 października 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”.

Aktualnie Zespół pracuje nad nową płytą. 

http://ira.art.pl/multimedia/galeria-zdjec/


PAPYLLON
Pochodzą z małej miejscowości znajdującej się na wschodzie małego kraju. Założony w słowackim Presov, zespół Papyllon, jest wobec tego bardzo niepozorną grupą, która pełnię swoich możliwości pokazuje, gdy gasną światła i zaczyna się ich show. Rockowy kwartet wydał do tej pory demówkę, dwa single i ostatecznie debiutancką EP-kę pt. „Sink or Swim”, stanowiącą przystawkę do ich pierwszego longplaya, do którego szkice utworów właśnie powstają. Na Słowacji Papyllon grał już w wielu klubach i na festiwalach, w tym na jednym z najważniejszych krajowych wydarzeń, Grape. Nie omieszkał również oczarować słuchaczy w Czechach, Austrii, czy na Węgrzech. Teraz zamierzają zrobić to samo u nas.

14 kwietnia 2016 wejście: 19:00

19.00 - otwarcie klubu
20.00 - rozpoczęcie koncertu

Support - Papyllon

Kino Polska Muzyka dla swoich widzów ma wejściówki na ten koncert. Szczegóły na Facebooku.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ