AKTUALNOŚCI

Koncert Urszuli „Biała Droga Live” z Przystanku Woodstock 2015 w Kino Polska Muzyka

wtorek, 26 stycznia 2016

31 stycznia o godz. 18:00 telewizja Kino Polska Muzyka wyemituje wyjątkowy koncert Urszuli wykonany na zeszłorocznym Przystanku Woodstock z okazji 20-lecia wydania albumu „Biała Droga”

W nocy z 29 na 30 lipca 2015 r. na małej scenie Przystanku Woodstock w ramach tzw. Akademii Sztuk Przepięknych wystąpiła Urszula. Artystka z zespołem zagrała cały materiał pochodzący z płyty „Biała Droga” z okazji 20-lecia wydania tego słynnego albumu, który rozszedł się w zawrotnej ilości 800 tys. sztuk.

- Urszula musiała pojawić się na Przystanku Woodstock – mówi Jurek Owsiak, który poznał Urszulę w 1994 roku na Woodstocku w Stanach Zjednoczonych i usłyszał wtedy po raz pierwszy utwory z „Białej Drogi”. – 20-lecie albumu, który wybrzmiewał w tle rozmyślań o organizacji pierwszego Przystanku, to moment symboliczny i nie mogło zabraknąć miejsca na ten koncert w czasie zeszłorocznego Woodstocku.

Koncerty na małej scenie to tradycja Przystanku Woodstock i alternatywa dla szaleństw pod dużą sceną. Tutaj widzowie spotykają się w nocy, w bardziej kameralnej atmosferze. To wszystko nadaje występom wyjątkową jakość. Taki był też koncert Urszuli. Artystka w doskonałej formie, z rockowym pazurem i melodycznymi piosenkami za jednym razem, pokazała, że dysponuje jednym z najpiękniejszy głosów na polskiej scenie.

45-minutową wersję koncertu  można zobaczyć po raz pierwszy w telewizji w Kino Polska Muzyka 31 stycznia o godz. 18:00. Cały materiał dostępny jest na DVD „Biała Droga Live Przystanek Woodstock 2015” wydanym w listopadzie zeszłego roku.

Koncert Urszuli jest pierwszym z cyklu woodstockowych koncertów na antenie Kino Polska Muzyka, które będzie można oglądać w tym roku. Kolejnym będzie występ T.Love z 2004 r. Emisja: 18 lutego o godz. 22:00 i 21 lutego o 18:00.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ