AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Sylwestra do Częstochowy

wtorek, 29 grudnia 2015

Kayah oraz wokaliści młodego pokolenia: Iga Kozacka i Marcin Czerwiński będą gwiazdami sylwestrowej imprezy organizowanej przez Miasto Częstochowa. Zabawa na Placu Biegańskiego rozpocznie się o 21:00 i potrwa do 01:30.

Program:

21.00 Występ Igi Kozackiej z Dj'em 
21.50 Występ Michała Czerwińskiego z zespołem 
23.10 Gwiazda Spotkania Sylwestrowego - KAYAH z zespołem 
23.50 Życzenia noworoczne Prezydenta Miasta Częstochowy dla Mieszkańców i wspólne odliczanie do północy 
00.00 Pokaz pirotechniczny 
00.10 Ciąg dalszy koncertu KAYAH z zespołem 
00.30 Zabawa przy muzyce Dj'a 
01.30 Zakończenie imprezy 

Organizatorzy: Urząd Miasta Częstochowy oraz OPK "Gaude Mater". Patronat medialny: Kino Polska Muzyka.

Kayah- wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek polskiej sceny muzycznej, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka przebojów, takich jak „Za późno”, „Supermenka”, „Na językach”, „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij Kochanie Śpij”, czy „Ding Dong”. Pierwszy autorski krążek– „Kamień” wydała w 1995 r. Płyta świetnie przyjęta przez branżę muzyczną, przysporzyła artystce rzeszy wiernych fanów.

Kayah ma na swoim koncie10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową („Kayah i Bregović”, „Transoriental Orchestra”), klubową („Zebra”, „JakaJaKayah”, „Stereo typ”), soulową i jazzową („Kamień”, „Skała”), a nawet klasyczną („Kayah & Royal Quartet”). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu “MTV Unplugged”, którą nagrała jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej.

Dwupłytowym albumem „The Best and The Rest” z 2005 roku Kayah pożegnała się z byłą wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej KAYAX, założonej wspólnie z wieloletnim menedżerem i przyjacielem - Tomikiem Grewińskim. KAYAX promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycają swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością.

Iga Kozacka– półfinalistka 5. edycji programu The Voice of Poland w grupie Edyty Górniak, uczestniczka drugiej odsłony muzycznego show „Bitwa na głosy”. Studentka wokalistyki jazzowej w Katowicach, absolwentka Wydziału Sztuki Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (kierunek edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej). Laureatka wielu ważnych konkursów wokalnych, m.in. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, zdobywczyni Grand Prix Konkursu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, dwukrotna laureatka II nagrody na Festiwalu Niemen Non-Stop w Słupsku.

Iga Kozacka z sukcesami współpracuje z wieloma muzykami sesyjnymi częstochowskiej i katowickiej sceny jazzowej oraz estrady. Wielokrotnie brała udział w warsztatach muzycznych m.in. z Elżbietą Zapendowską, wokalistą Januszem Szromem oraz Sonią Lachowolską – międzynarodową trenerką wokalu metodą Natural Voice Perfection. Swoje muzyczne inspiracje czerpie m.in. z jazzu, popu, soulu, r’n’b.

Marcin Czerwiński– 28-latek, częstochowianin, od dziecka interesujący się muzyką. Tworzy, komponuje, aranżuje oraz pisze teksty. Artystyczną pasją zaraził go ojciec – basista. Czerwiński od najmłodszych lat występował na scenie, brał udział w licznych konkursach i przeglądach, których jest laureatem. Artysta ma za sobą np. udział w finałowych odcinkach programu telewizyjnego „Ekipa na swoim”, podczas którego koncertował, ale największą rozpoznawalność przyniósł mu udział w programie „Must be the music”, którego był półfinalistą, spełniając zarówno oczekiwania widzów, jak i wymagającego jury. Czerwiński to wokalista o charakterystycznej barwie głosu. Jego pop-rockowe brzmienie szybko wpada w ucho słuchaczy. Utwór artysty „Spokój” jest grany w wielu rozgłośniach radiowych w całej Polsce.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ