AKTUALNOŚCI

Majówka w rytmie lat 80 i 90 w Kino Polska Muzyka

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Majówka w Kino Polska Muzyka

Ponad sto największych polskich hitów lat ''80 i ''90 potrójne wydanie programu 'Godzina z' z udziałem Stachursky''ego Andrzeja Piasecznego i Edyty Górniak oraz trzy wyjątkowe koncerty: IRA Dżem i Perfect to majówkowe propozycje telewizji Kino Polska Muzyka które wprawią widzów w pozytywny nastrój.

Lata ''80 i ''90 to okres w polskiej muzyce który Polacy wyjątkowo lubią. Właśnie wtedy swoje największe przeboje nagrywały takie tuzy jak Bajm Lombard Budka Suflera Lady Pank Papa Dance a w ostatniej dekadzie XX w. IRA Norbi Kasia Kowalska Edyta Górniak Edyta Bartosiewicz De Mono Reni Jusis czy Varius Manx. Które piosenki kochamy najbardziej będzie można przekonać się oglądając zestawienie dwóch list hitów: '55 Największych Przebojów Lat 80-tych' (1 maja od 12.00) oraz '55 Największych Przebojów Lat 90-tych' (2 maja od 12.00). To w sumie dziesięć godzin największych przebojów tego czasu wybranych w plebiscycie przez widzów Kino Polska Muzyka.

W patriotycznym nastroju zostaniemy także 3 maja spotykając się z trzema ulubionymi artystami widzów Kino Polska Muzyka. Stacja przygotowała specjalne potrójne wydanie programu 'Godzina z'. O 13.00 przypomnimy sobie najbardziej popularne piosenki Stachursky''ego min.: 'Typ niepokorny' 'Czuję i wiem' 'Z każdym twym oddechem'. O 14.00 swój dorobek muzyczny przedstawi Edyta Górniak - pierwsza polska reprezentantka Polski na Eurowizji. Na pewno usłyszymy utwór 'To nie ja' z którym Edyta zajęła drugie miejsce podczas tego konkursu. O 15.00 Andrzej Piaseczny zaprezentuje przeboje zarówno nagrane z zespołem Mafia jak i solowe m.in. 'Imię deszczu' 'Mocniej' czy nagrany z Robertem Chojnackim 'Budzikom śmierć'.

Janusz Panasewicz

Majówkowe wieczory uświetnią legendy polskiego rocka w specjalnym pasmie koncertowym o północy. Już w czwartek 30 kwietnia zobaczymy Perfect w jego najlepszym składzie i niezapomniany koncert w Opolu z 1983 r. z piosenkami 'Autobiografia' czy 'Piosenka o Ewce'. W piątek przypomnimy sobie charyzmę Ryśka Riedla podczas koncertu Dżemu w warszawskim klubie Riviera Remont w 1991 r. W sobotę IRA pokaże się w trochę łagodniejszym wydaniu - akustycznie - podczas koncertu nagranego w 1994 r. w Łodzi.

Majówkowe grillowanie umili zestawienie najpopularniejszych polskich utworów ostatnich 30 lat w programie 'Najlepsze Przeboje Na Majówkę' (piątek-niedziela o 18:00). Usłyszymy tam m.in. najnowsze hity Ewy Farny zespołów LemON czy Enej.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ