AKTUALNOŚCI

Natalia Kukulska nowy album “Ósmy Plan”

czwartek, 26 lutego 2015

Natalia Kukulska Ósmy Plan

Nad nowym materiałem muzycznym wokalistka pracowała wraz z mężem - Michałem Dąbrówką. Para zafascynowana elektroniczną sceną muzyczną sięga po bardzo śmiałe rozwiązania nietypowe dla pop''u - znajdziemy w nim ciekawe formy piosenek i odważne instrumentarium.

Tym razem zamiast klubowych remiksów duet Kukulska - Dąbrówka zdecydował się na nietypowe wersje utworów nawiązując współpracę z jednym z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Kwartet na nowo zaaranżował premierowe piosenki zastępując typowe dla elektroniki brzmienia i arpegiatory grą na instrumentach smyczkowych.

Album Natalii Kukulskiej “Ósmy Plan' zawiera dwa krążki. Na płycie pierwszej znalazło się 11 utworów. W tym 10 premierowych tytułów i zaskakująca wersja polskiego przeboju grupy Rezerwat z lat 80. pt. “Zaopiekuj się mną' wykonana w duecie z Krzysztofem Zalewskim.
Wszystkie utwory poza coverem i piosenką So Natural to wspólne kompozycje Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki. Usłyszeć można również Michała Grotta na basie Marcina Borsa który wyprodukował duet z Krzysztofem Zalewskim oraz Atom String Quartet który zagrał w jednym z utworów. Piosenka So natural to wspólna kompozycja Natalii i Konrada Bilińskiego który odpowiada również za warstwę klawiszową w tym utworze a słowa napisał Paweł Rosak.

Drugi krążek to Ósmy Plan - Live in Alvernia Studios nagrany wspólnie z Atom String Quartet.Utwory zostały nagrane na tzw. setkę w jednym z najlepszych studiów w Polsce - Alvernia Studios pod Krakowem. Dźwięk zarejestrował Piotr Witkowski a za miksy odpowiedzialny jest Leszek Kamiński.

Oprawę graficzną albumu stworzył Adam Żebrowski.

/dat/aktualnosci/000000/000000182/images/29f6cd2f9d9ea8b.jpg )

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ