AKTUALNOŚCI

LUXTORPEDA 6 grudnia 2014 klub Stodoła, Warszawa

środa, 3 grudnia 2014

Luxtorpeda

Gościnnie - 52 Dębiec

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers Turbo Flap Jack 2Tm23 Arka Noego KNŻ) który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia 2Tm23) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).

Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach upadkach powstaniach ciemnościach i nadziei sprawiło że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór Autystyczny wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Roku.

Druga płyta pt. Robaki trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór Wilki dwa gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012 to również występy na największych imprezach muzycznych u boku takich wykonawców jak Slayer Metallica Motorhead czy Limp Bizkit. 1 kwietnia 2014 roku LUXTORPEDA wydała swój trzeci studyjny album pt. A morał tej historii mógłby być taki mimo że cukrowe to jednak buraki który promował singiel Mambałaga.

LUXTORPEDA na żywo wystąpi 6 grudnia w klubie Stodoła!

Bilety:
Do 16 listopada - 39 pln (stojące) 59 pln (balkony)
Od 17 listopada - 46 pln (stojące) 66 pln (balkony)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ