AKTUALNOŚCI

GABA KULKA 3 GRUDNIA 2014 Warszawa, Klub Stodoła

piątek, 28 listopada 2014

Gaba Kulka

3 grudnia na scenie Stodoły wystąpi Gaba Kulka. Nietuzinkowa artystka zaprezentuje swoim fanom m.in. materiał z najnowszego albumu The Escapist który promuje utwór Wielkie Wrażenie.

Gaba Kulka pisze piosenki gra na fortepianie ale przede wszystkim świetnie śpiewa. Jej muzyka to pstrokata mieszanka gatunków - jazzu rocka poezji śpiewanej weillowskiego kabaretu który artystka określa jako progresywny pop. W swojej twórczości inspiruje się m.in. dorobkiem Kate Bush i Tori Amos do których zresztą jest często porównywana.

Gaba Kulka ma na koncie trzy oficjalne albumy: Out pokryty złotem Hat Rabbit i wydane w 2013 roku Wersje oraz wiele nagród muzycznego przemysłu jak Fryderyk (wokalistka roku 2009) Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia główna nagroda Transvocale we Frankfurcie. Była również nominowana do Paszportu Polityki.

Jej najnowszy studyjny album The Escapist ukaże się we wrześniu tego roku. Odważny niespokojny głęboko osobisty The Escapist muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki zawierająca autorski materiał. The Escapist to 10 piosenek o ucieczce i fascynacji opowieści o miejscach w których ściera się? ze sobą? świat wyobraźni i twarda rzeczywistość? o umyśle przesiąkniętym współczesną mitologia?: filmów piosenek bohaterów. 'The Escapist to dobry tytuł bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... Hat Rabbit'. (Jarek Szubrycht)

Artystka współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy Sleepwalk duetu Kucz/Kulka album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski mroczny The Saintbox z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden Baaba Kulka a także - nagrany również z zespołem Baaba - zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu Piastelsi. Gaba jest też autorką piosenek które znalazły się na płytach artystów takich jak Hey Smolik czy Reni Jusis.

Już 3 grudnia zjawiskowa Gaba Kulka zaprezentuje na scenie klubu Stodoła materiał ze swojej najnowszej płyty oraz najbardziej znane piosenki jak Niejasności czy Królestwo i pół.

BILETY:
Do 20.11.2014 - 40 pln (stojące) 60 pln (balkony)
Od 21.11.2014 - 47 pln (stojące) 67 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ