AKTUALNOŚCI

CZESŁAW ŚPIEWA Księga emigrantów Tom I 30 listopada 2014 Klub Stodoła

poniedziałek, 24 listopada 2014

Czesław Śpiewa

30 listopada zespół Czesław Śpiewa powróci do Stodoły!

Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności która podczas koncertów na żywo docenia nie tylko brzmienia i dźwięki ale również oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila stojącego na czele grupy. Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podniesiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi - wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Band ma na koncie 15 nominacji do 'Fryderyków' 3 zdobyte statuetki ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

2014 roku będzie dla zespołu wyjątkowa. Zbiega się ona z trasą koncertową promującą najnowszą autorską płytę zespołu pt. Księga Emigrantów. Tom 1 która ukaże się z początkiem października. Wydawnictwo porusza trudny temat życia na obczyźnie. Ale kto ma śpiewać o emigrantach jak nie Czesław Mozil?

Księga Emigrantów. Tom 1 to płyta o emigracji o tym jak trudno kochać Polskę i jak łatwo bez tej miłości się zagubić o marzeniach i realiach o tym że odległość wcale nie zwiększa dystansu. Ale trzeba znaleźć dystans w sobie by o tym zaśpiewać.

Album składa się z 13 piosenek po polsku które są sumą doświadczeń i prawdziwych historii ważnym głosem w dyskusji na temat trudnej miłości do własnego kraju. Słowa wyszły spod pióra Michała Zabłockiego muzykę stworzył Czesław Mozil.

Na płycie zagrało siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowości muzycznych. Oto oni i ich przebogate instrumentarium:
Czesław Mozil- wokal akordeon fortepian melodica;
Marie Louise von Bulow (Sosser)- kontrabas bas elektryczny gitary flet poprzeczny chórki;
Karen Duelund Guastavino- saksofon barytonowy saksofon sopranowy klarnet klarnet basowy flet prosty auto harfa małe instrumenty perkusyjne melodica chórki;
Martin Bennebo Pedersen- akordeon organy fortepian chórki;
Troels Drasbeck- perkusja dzwoneczki chórki;
Hans Find Moeller- gitara elektryczna gitara basowa kontrabas flet prosty ukulele trąbka chórki;
Jakob Munck Mortensen- parówka trąbka susafon flet prosty chórki.

Bilety:
Przedsprzedaż: 49 pln (stojące) 59-79 pln (siedzące) 59-69 pln (balkon)
Od 07.11: 59 pln (stojące)

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ