AKTUALNOŚCI

Trzynasta w samo południe „Hell Yeah”

środa, 22 października 2014

Niezależnie od tego jak przetłumaczymy słowa 'hell yeah' oznaczają one pełną entuzjazmu aprobatę. Wrocławski zespół Trzynasta w Samo Południe spotyka się z taką reakcją na co dzień - ilości koncertów może mu pozazdrościć niejedna gwiazda. Młodzi muzycy postawili na doświadczenie sceniczne i szlifowanie repertuaru. Dopiero z takim dorobkiem po pięciu latach działalności zdecydowali się na wydanie debiutanckiej płyty - 'Hell Yeah' - promowanej przez singiel o tym samym tytule.

Album przynosi solidną dawkę rocka - współczesnego ale z szacunkiem dla korzeni gatunku. Podstawą jest tu energia podkreślona naturalnym brzmieniem uzyskanym podczas równoczesnego nagrywania wszystkich instrumentów. Zespół wyróżnia poza tym obecność w składzie harmonijki nie ma ona jednak wiele wspólnego z tradycyjnym bluesowym zastosowaniem. - Gdy lecimy 'na kopycie' staje się kolejnym instrumentem rytmicznym jak trzecia gitara dokłada czadu i poszerza brzmienie - wyjaśniają muzycy.

Trzynasta w Samo Południe stawia na swobodę i radość grania. W tekstach dominuje pozytywne nastawienie dystans do samych siebie i świata. - Jesteśmy grupą gości którzy mają po dwadzieścia parę lat i nie chcą pisać smutnych piosenek o zawodach miłosnych - deklarują ze śmiechem. Śpiewają głównie po angielsku ale nie zabrakło utworów w naszym języku jak choćby kunsztowna ballada 'Po prostu idź'.

Szeroka publiczność mogła ich poznać w programie 'X Factor' gdzie zaprosił muzyków do swojego domu jurorskiego Kuba Wojewódzki. Zachowując własny styl brawurowo zmierzyli się z piosenkami z najróżniejszych półek stylistycznych. Teraz słychać że równie przebojowy jest ich autorski materiał co potwierdziły występy na szeregu letnich festiwali z Przystankiem Woodstock na czele.

Jesień 2014 roku stoi pod znakiem rockowego debiutu jakiego dawno nie było. Energetycznego szczerego pełnego radości i luzu... Jesienią wybije Trzynasta w samo południe.

skład zespołu:

Michał Pocheć - wokal
Krootky - harmonijka
Młody - gitara
Bandaż - bębny
Katz - bas

/dat/aktualnosci/000000/000000161/images/2eff534fc891e82.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ