AKTUALNOŚCI

Michał Kwiatkowski „Chopin Etc”

piątek, 17 października 2014

Pierwsza płyta Michała wydana w Polsce!

DATA PREMIERY 14.10.2014

Michał Kwiatkowski Chopin Etc

W wieku trzydziestu lat i po trzech solowych płytach Michał Kwiatkowski wyrusza w nową podróż: tę związaną ze spektaklem i płytą zainspirowaną w stu procentach dziełem swojego rodaka łącząc muzykę klasyczną z dźwiękami pop. Trzeba przyznać że ten młody artysta ma szczególne podejście do wirtuoza:

'Chopin jest dla mnie kimś więcej niż wielkim kompozytorem. To jego dzieło sprawiło że zacząłem naukę gry na fortepianie która trwała przez 8 lat w szkole muzycznej. Tak jak on wyjechałem z Polski w bardzo młodym wieku ponad dziesięć lat temu'.

Piosenkarz kompozytor i producent Michał Kwiatkowski myślał o tym projekcie od dłuższego czasu:

'Chopin miał bardzo wyjątkową więź z fortepianem stanowili jedność. Zdarza mi się odczuwać to samo. Czasami instrument jest moim przyjacielem kochankiem lub największym wrogiem gdy nie potrafię zagrać tak jak bym chciał'.

Michał Kwiatkowski Chopin Etc

W tym projekcie który jest połączeniem muzyki współczesnej i klasycznej Michał adaptuje dzieło Chopina wykonując swoje kompozycje i covery kilku artystów którzy zrobili to już wcześniej (Serge Gainsbourg Jane Birkin lub nawet Donna Summer wykonując utwór 'Could it Be Magic' zainspirowany Preludium nr 20).

'Miałem ochotę przypomnieć publiczności te starsze utwory i jednocześnie zaprezentować zupełnie nowe moje wersje innych dzieł kompozytora'.

TRACKLISTA
Michał Kwiatkowski Chopin Etc
1.Mon Âme
2.Mama
3.Lemon Incest
4.Rien Autour
5.Des Îles
6.Życzenie/ Le Vent De Pologne
7.Je Me Torture
8.Jane B
9.Révolution
10.Délivrez- Moi
11.Berceuse (Kołysanka)
12.Temps Qui Court

/dat/aktualnosci/000000/000000158/images/a2cc34dbf46e0b2.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ