AKTUALNOŚCI

Wielki powrót legendy polskiego rocka

piątek, 21 marca 2014

Nowa płyta i trasa koncertowa Illusion!

Zespół Illusion

25 lutego zadebiutował singiel 'O przyszłości' który zapowiada nową płytę Illusion. Album pod tytułem 'Opowieści' trafi na sklepowe półki 22 marca a 28 lutego zespół ruszył w trasę koncertową.

Radiowej wersji singla można posłuchać na oficjalnym kanale YouTube: www.illusionpl.tv. Wystartowała również nowa strona zespołu: www.illusion.pl na której fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży.

'Opowieści' to pierwsza od 16 lat studyjna płyta zespołu który wraca na scenę w oryginalnym składzie: Tomasz 'Lipa' Lipnicki - gitara i wokal Paweł Herbasch - perkusja Jerzy 'Jerry' Rutkowski - gitara oraz Jarek Śmigiel - bas. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie zabrakło w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy który wszyscy pamiętają z takich utworów jak 'Nóż' czy 'Vendetta'. Półtorej dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło swoje - publika dojrzała dojrzał też zespół i jego muzyka dlatego na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i wytrawnych brzmień. Fani dawnego Illusion nie będą rozczarowani (dostaną to na co tak długo i niecierpliwie czekali!) a młodsze pokolenie przekona się czym jest prawdziwy rock.

-'Opowieści' to dobra spójna i koncepcyjna płyta. Wyjątkowa ze względu na historię jej powstania na reaktywację zespołu ludzi którzy dali z siebie tyle ile potrafili. Czy to się udało? Słuchacz oceni - mówi Tomasz 'Lipa' Lipnicki.

Nagrania do nowego albumu były realizowane przez ponad sześć miesięcy w Studio DR w Wiśle. Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza - światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko a masteringiem - wielokrotnie nagradzany (w tym statuetkami Grammy) Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam Rolling Stones Nirvany The Animals czy Foo Fighters. Dystrybucją albumu zajmie się warszawska Fonografika.

Patronat medialny nad płytą objęły: Trójka Onet.pl Kino Polska Muzyka TopGear Motocykl Men''s Health IT Professional i Polityka.

Illusion - O przyszłości

Lista utworów:
1. O trudzie wyboru
2. O iluzjach
3. O historii gatunku
4. O pracy nad sobą
5. Oddech
6. O przyszłości
7. O wartościach i prawdach wszelakich
8. O empatii
9. O pamięci po sobie

Płytę promuje trasa koncertowa którą supportować będzie ukraińska grupa O.Torvald oraz polskie zespoły: The Colonists Lecter i Magnificent Muttley. Trasa obejmie 11 miast:
28.02 - Nowy Andergrant Olsztyn
01.03 - MegaClub Katowice
02.03 - Klub Studencki Kwadrat Kraków
14.03 - Klub Strefa G2 Radom
15.03 - Klub Muzyczny Dekompresja Łódź
20.03 - Imperium Szczecin
22.03 - Eskulap Akademickie Centrum Kultury Poznań
23.03 - Klub Muzyczny Parlament Warszawa
29.03 - CK Wiatrak Zabrze
30.03 - Eter Club Wrocław

/dat/aktualnosci/000000/000000118/images/0d27862d9f41ac9.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ