AKTUALNOŚCI

Trasa koncertowa zespołu SHAMBOO promująca płytę „TATA”

wtorek, 11 lutego 2014

SHAMBOO to legenda częstochowskiej sceny muzycznej. Pierwszy raz na scenie - SHAMBOO pojawiło się w maju 1982r. jako SzamboPunk. W pierwszym składzie na basie grał Zygmunt 'Muniek' Staszczyk na wokalu Mikser na gitarze Pilar a na bębnach grał Jacek 'Słoniu' Wudecki późniejszy muzyk T. Love Alternative. W tym samym roku do składu dołączył Maciek 'Macio' Maślikowski - gitara Michał 'Dżuma' Palutek - bas oraz Waldek 'Kopsiur' Koper - który zastąpił Słonia na perkusji. Następne spotkanie na wielkiej scenie - SHAMBOO i Muńka - miało miejsce na festiwalu w Jarocinie w 1983r. SHAMBOO zagrało wtedy w składzie: Macio Dżuma Biba Bucik... a Muniek zdobywał już scenę z zespołem T.Love. Po kilku latach koncertowania w roku 1987 SHAMBOO zawiesiło działalność. W 2009 roku na specjalne życzenie Muńka Zespół SHAMBOO reaktywował się aby zagrać na Muńkowym koncercie urodzinowym. Po tym wydarzeniu nastąpiła nowa era działalności kapeli która doprowadziła do nagrania płyty oraz spełnienia marzeń dwóch chłopców z Rakowa - Macia i Muńka . Obecne Shamboo to przyjacielski zespół nadal wyróżniający się energią koncertową. W ich rockowo/punkowym brzmieniu zespołu słychać teraz mocny oddech za sprawą nowych członków zespołu którzy swoim gustem muzycznym kształtują nowoczesne dźwięki Shamboo.

Skład:
Maciej MACIO Maślikowski - gitarzysta i wokalista kompozytor autor tekstów. Jego niepowtarzalny głos napędza energię piosenek SHAMBOO. W Shamboo od zawsze. Ubiera krótkie spodenki dobre wino i wesołe towarzystwo. Emocjonalnie mocno związany jest z dzielnicą Częstochowy - Raków. Człowiek przez duże 'C'.
Jacek KONIU Śliwczyński - basista kompozytor aranżer double bass player photographer and 'wonder kid - cigarette smoker').Wniósł całe swoje wieloletnie doświadczenie muzyczne nabyte w takich zespołach jak: T.Love Szwagierkolaska T.Love Alternative Benjamin Zephaniah Sztywny Pal Azji The Compensaters Karmila Górna Project Mat Bluncket Sheygun Formacja Nieżywyh Shabuff i wiele wiele innych. Miłośnik ludzi i zwierząt.. Dla przyjaciół - KONIU.
Tomasz RYCHU Raszewski - to najzdolniejszy polski perkusista swojego pokolenia grał w najważniejszych polskich zespołach metalowych. Rodzice mówią o nim: 'zdolny ale leń'. Grał na bębnach min w Makle Kwakle i Mordor. Jest mocno zaangażowany w działalność społeczną w województwie śląskim.
Krzysztof Sawczuk - zasilił zespół swoim znakomitym brzmieniem gitar i niebanalnym życiorysem. W wieku 5 lat grał kupił sobie drugą gitarę. Uwielbia starocie.
+ goście:
Muniek - wokal
Tom Pierzchalski - sax
Marek Makles - klawisze

'TATA' ...płyta która nie powstała dzisiaj wczoraj a nawet przedwczoraj... To spełnienie marzeń dwóch chłopców z piaskownicy w której to jeden drugiego uczył co dobre - a co złe... a smak mokrego bruku z ulicy Tetmajera w dzielnicy Raków (Rodzinna dzielnica MUŃKA i Macia) Shamboo + MUNIEK + Tom Pierzchalski sax + Marek Makles klawisze
14.02.2014 - koncert Walentynkowy Tychy Underground Pub Shamboo + MUNIEK + Tom Pierzchalski sax + Marek Makles klawisze
15.02.2014 - Klub Perspektywy Ostrowiec Świętokrzyski
21.02.2014 - Piwnica Artystyczna Kawon Zielona Góra Shamboo + MUNIEK + Tom Pierzchalski sax Marek Makles klawisze
22.02.2014 - Klub Spiżarnia Legnica Shamboo + MUNIEK + Tom Pierzchalski sax+ Marek Makles klawisze
28.02.2014 - Klub Beka Kalisz
01.03.2014 - Klub Spirala Piotrków Trybunalski
03.2014 - Klub Andergrand Olsztyn
07.03.2014 - Klub Alternatywa Nidzica
08.03.2014 - Piwnica

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ