AKTUALNOŚCI

Nowa płyta zespołu Cochise

poniedziałek, 10 lutego 2014

10 lutego odbyła się premiera nowej płyty zespołu Cochise zatytułowanej '118'. '''118'' to trzynaście różnych historii. Opowiedzianych w mroczny tajemniczy i rockowy sposób. Już po raz trzeci Cochise zaprasza w podróż po niespokojnych miejscach naszej podświadomości' - tak nowy krążek anonsuje sam zespół. Na płycie '118' fani znajdą wszystkie charakterystyczne cechy stylu grupy: surowe energetyczne brzmienia doprawione ciężkimi wręcz metalowymi dźwiękami oraz klimatyczne i subtelne dużo spokojniejsze oblicze kapeli. Zespół udowodni również że potrafi pozostając wiernym rockowej tradycji wzbogacić swoje brzmienie o świeże i niebagatelne rozwiązania. 'Wielu krytyków muzycznych uważa że trzeci album jest dla zespołu najważniejszy. To na nim słychać dojrzałość muzyków i kierunek w jakim zamierza podążać kapela' - zapowiada Czarek Mielko perkusista kapeli - 'I tak też jest w przypadku ''118'' płyty która otwiera nowe drzwi i możliwości dla Cochise a dzięki temu że większość kompozycji namaszczonych jest energią naszych fanów dostajemy naprawdę energetyczną i szczerą muzę płynąca prosto z naszych serc i gotujących się w nas emocji'. Natomiast Radek Jasiński basista grupy uzupełnia: 'Zupełnie przypadkiem płyta ''118'' ukaże w dziesiątą rocznicę powstania Cochise. Z jednej strony pokażemy na nim jak wielki krok zrobiliśmy od czasu naszego debiutu a z drugiej udowodnimy że pozostajemy ciągle tymi samymi niepoddającymi się muzycznym modom ludźmi dla których granie rocka jest największą przyjemnością'.

'Kiedy dwa lata temu wróciliśmy do początku (''Back to Beginning'') nie wiedzieliśmy co ujrzymy za kolejnymi drzwiami na naszej muzycznej drodze' - dodaje Paweł Małaszyński wokalista Cochise - '''118'' to klaustrofobiczne intymne ucieleśnienie wszystkich sprzeczności i nadziei. Począwszy od narodzin poprzez miłość i ból a kończąc na szaleństwie które staje się odpowiedzią na odczuwanie wolności i zniewolenia jednocześnie'.

Małaszyński zdradza również genezę powstania tytułu płyty który kojarzyć się może z opowiadaniami mistrza grozy i horroru Stephena Kinga: 'Ze względu na moją pracę zawodową przez ostatnie dwa lata dużo czasu spędzałem w podróżach i hotelach gdzie między innymi powstawały w mojej głowie pomysły na piosenki. Nie wiedząc dlaczego w dziwny i niewyjaśniony jakby zaplanowany z góry sposób trafiałem za każdym razem do pokoju z numerem 118. Pokój 118 to wymiana energii. Ważne jest to z kim się nią dzielisz. To klaustrofobiczne intymne miejsce pełne emocjonalnych odpadów niczym tapeta odklejająca się od ściany które wie i widziało wszystko w którym skuleni śpimy z otwartymi powiekami ukryci w kątach za pajęczynami wątpliwości... za każdym razem wystawieni na najgorszą próbę... To rzadki rodzaj szaleństwa... wciąż pielęgnowany i poszukiwany... zasypany za drzwiami 118.'

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal Wojtek Napora - gitara Radek Jasiński - bas Czarek Mielko - perkusja. Dorobek grupy poza debiutanckim demo '9? obejmuje album 'Still Alive' z 2010 roku cover Danziga 'Lick the blood off my hands' który ukazał się na kompilacji 'Tribute to Danzig - Dark side of the blues' oraz płytę 'Back to Beginning' z maja 2012 roku.

Lista utworów:

1. Sweet love generation
2. Destroy the angels
3. White garden
4. Beautiful
5. Bleed
6. Inside of me
7. Dead love
8. Part of me
9. Cold river
10. Before you sleep (for Jeremy)
11. Dog in blood
12. Help
13. Little witch

Więcej informacji:
www.cochise.pl
www.metalmind.com.pl

/dat/aktualnosci/000000/000000108/images/b1a30b5a6b2ede1.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ