AKTUALNOŚCI

LemON w Stodole - 11 grudnia 2013

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Support: IWONA KMIECIK

11 grudnia ze sceny Klubu Stodoła uderzy powiew muzycznej świeżości gdy na deski wkroczy zespół LemON!

LemON to magiczne kompozycje poruszające teksty i charyzmatyczny wokal Igora Herbuta. Na wyraziste i unikatowe brzmienie ich muzyki wpływają łemkowskie korzenie wokalisty oraz liryczna ukraińska wrażliwość skrzypka. To połączenie doprawione rockowym pazurem gitary elektrycznej i porywającą sesją rytmiczną owocuje melodią która błyskawicznie zdobyła serca polskiej publiczności.

Zespół LemON dokonał rzeczy rzadkiej i trudnej - pozostając wiernymi niekomercyjnym brzmieniom które kochają muzycy odnieśli komercyjny sukces! Ich doskonała muzyka i urok osobisty sprawiły że brawurowo wygrali 3. edycję programu Must Be The Music. Debiutancki album grupy LemON w mgnieniu oka uzyskał status Złotej Płyty zdobywając uznanie zarówno wśród fanów jak i w branży muzycznej. Krążek uzyskał nominację do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Debiut Roku a także 4 nominacje do Eska Music Awards. Ostatecznie LemON zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Album. Utwór Napraw był także nominowany w konkursie Przebój roku na festiwalu Top Trendy ostatecznie zajmując drugie miejsce!

Wydany w listopadzie 2012 krążek o tytule LemON zawiera 14 utworów po polsku łemkowsku ukraińsku i angielsku. Większość piosenek została skomponowana przez lidera zespołu Igora Herbuta jedna na płycie znajdziemy także kilka coverów. Jednym z nich jest przebój Beatelsów All You Need Is Love którego nowa aranżacja w wykonaniu zespołu LemON zrobiła furorę na festiwalu w Sopocie.

W czasie koncertu w Klubie Stodoła z pewnością nie zabraknie takich przebojów jak Nice który w youtube obejrzało już ponad 3 miliony osób czy Litaj ptaszko który zaskarbił im przychylność publiczności już w samych początkach ich kariery. Na występ zespołu LemON zapraszamy 11 grudnia!

Koncert zespołu LemON w Stodole

Miejsca stojące: 35 pln w przedsprzedaży 42 pln w dniu koncertu
Miejsca siedzące na balkonie: 55 pln w przedsprzedaży 62 pln w dniu koncertu
do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła);
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

/dat/aktualnosci/000000/000000103/images/7fc076ddafd46f4.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ